Wydarzenia

29 stycznia 2016
Dobry Agent Gothaer dla Consultii

Consultia Sp. z o.o. ma przyjemność poinformować, że otrzymała od kierownictwa Gothaer TU S.A. tytuł Dobrego Agenta Gothaer. Otrzymane wyróżnienie przyznane zostało "w uznaniu dla wybitnych osiągnięć sprzedażowych i zaangażowania w promowanie marki Gothaer".

Podpisany przez Prezesa Zarządu Consultia Sp. z o.o. równolegle z wręczeniem w/w wyróżnienia Kodeks Dobrych Praktyk jest potwierdzeniem wartości, którymi kierujemy się wewnętrznie w Spółce oraz w relacjach z naszymi Partnerami biznesowymi na zewnątrz. Odpowiedzialność, rzetelność, profesjonalizm, uczciwa konkurencja i staranność to pojęcia bliskie nam zarówno w sferze definicji i semantyki jak i ich stosowania w pracy codziennej.

Udostępniamy zainteresowanym - za zgodą Gothaer TU S.A. - krótki materiał filmowy promujący ideę powołanego do życia elitarnego Klubu Dobrego Agenta Gothaer
(tutaj).29 grudnia 2015
2015 - jaki to był rok?

Koniec grudnia to czas na pierwsze podsumowania mijającego 2015 roku. Jaki on był dla rynku, dla agentów, dla Consultii? Jeszcze co prawda za wcześnie na podsumowania finansowe, ale już teraz z punktu widzenia Spółki możemy odpowiedzieć jednym zdaniem - ciężki, ale w miarę spokojny i przewidywalny. A co nas czeka w 2016?

I tu dopiero zaczynają się schody. W naszej ocenie będzie to rok olbrzymich zawirowań w pierwszej kolejności na rynku towarzystw ubezpieczeniowych. Wszystkich dogania już "radosna twórczość" w zakresie polityki ustalania cen, a prawie trzyletnia "wojna cenowa" daje się na tyle we znaki, że niektórzy skłonni są nawet do stosowania metod dotychczas nie spotykanych (więcej: Komunikat Consultii w sprawie współpracy z Proama). Do tego presja na zmniejszanie prowizji, podwyżki składek/stawek, konsolidacja i coraz wyraźniejsza zmiana w już przyjętej lub dopiero opracowywanej polityce dystrybucyjnej. Nadchodzący rok to także wyzwanie dla multiagentów. Wielu z nich będzie musiało w kontekście wprowadzanych przez towarzystwa zmian udowodnić swoją przydatność oraz ponownie przekonać "właścicieli produktu" jakim są ZU do siebie. Model prostego agregowania jaki dotychczas obowiązywał będzie wymagał zredefiniowania.

Co na to Consultia? I dobrze! Jesteśmy za profesjonalizowaniem szeroko pojętego rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego, w tym także przyjętego przez nas modelu biznesowego. Sami pracujemy nad nowym konceptem w tym zakresie. Jesteśmy ponadto za wykluczaniem osób nieuczciwych, jesteśmy za mocnym samorządem multiagencyjnym (bo obecnie nie ma żadnego!), a nawet za kontrolą KNF-u podmiotów agencyjnych np. o przychodach powyżej 10 mln (w tym również w obszarze finansów). To będzie naprawdę ciekawy rok!!!30 listopada 2015
Consultia po 3 kwartałach 2015

Zachowując konsekwencję w prezentowaniu i upublicznianiu podstawowych danych finansowych, Zarząd Consultia Sp. z o.o. przedstawia wyniki osiągnięte przez Spółkę w okresie styczeń-wrzesień 2015 roku.

Consultia Sp. z o.o. wypracowała w tym czasie łączny przypis składki w wysokości 66,4 mln zł, co dało wzrost o 20,7% w stosunku do przypisu osiągniętego w analogicznym okresie 2014 roku. Największy wolumen przypisu składki, Consultia wraz ze współpracującymi Partnerami wygenerowała dla Grupy PZU (PZU/Link4) - 26,3 mln zł, Grupy Ergo Hestia (EHM/MTU/YCD) - 10,5 mln zł oraz Grupy Generali (Generali/Proama) - 10,3 mln zł. Bardzo aktywnie rozwijana w tym czasie była także współpraca z Allianz, Warta, Gothaer, AXA oraz Grupą VIG (Compensa/InterRisk/Benefia), gdzie łączna suma przypisu z tych towarzystw przekroczyła łącznie 11,9 mln zł.

W ocenie Zarządu osiągnięte wyniki w 3 kwartałach 2015 roku są bardzo satysfakcjonujące szczególnie w zestawieniu z tzw. "wojną cenową" jaka w tym okresie była rozpętana przez Ubezpieczycieli, a której skutki rynek ubezpieczeniowy odczuje dopiero w przyszłym roku. Zarząd Consultia Sp. z o.o. podtrzymuje swoje prognozy zamknięcia całego 2015 roku przypisem składki w wysokości 85 mln zł.Informacje prasowe

2019-09-06 Grecos z 70 mln zł gwarancji ubezpieczeniowej od EuropyEuropa odnowiła touroperatorowi Grecos gwarancję ubezpieczeniową na kolejny rok. Umowa obowiązuje od 17 września. Tym razem suma opiewa na 70 (...)
2019-09-06 Biuro RF: niskie sumy w szkolnych NNWMarcin Jaworski, ekspert ds. komunikacji i edukacji w Biurze Rzecznika Finansowego podkreśla, że sumy i zakres NNW oferowane przez szkołę często (...)
2019-09-06 Digital Care: 60 tys. smartfonów do naprawy w wakacjeDigital Care przedstawia bilans napraw zrealizowanych w okresie wakacyjnym. Firma przyjęła 60 tys. zgłoszeń, a większość z nich to uszkodzenia (...)
2019-09-05 Wyniki UFG po I półroczu 2019Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował swoje wyniki za I półrocze 2019 roku (zobacz: [[https://s.dzub.pl/c0523532 sprawozdanie UFG]]). W (...)
2019-09-05 Uniqa: nowa wersja ubezpieczenia mieszkania płatnego miesięcznieUniqa wprowadza nową wersję ubezpieczenia Bezpieczne Mieszkanie, dedykowanego mieszkańcom spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, płatnego co (...)