Wydarzenia

20 kwietnia 2016
Q1 2016 już za nami - wyniki Consultii

Zamknięcie pierwszego kwartału 2016 roku to pora na pierwsze podsumowania początku 2016 roku i przeprowadzenie analizy efektu zastosowanych przez Zakłady Ubezpieczeń podwyżek składek oraz ich wpływu na osiągane przez nas wyniki.

Consultia Sp. z o.o. wypracowała w tym czasie łączny przypis składki w wysokości 24,3 mln zł, co dało wzrost o 24,1% w stosunku do przypisu osiągniętego w analogicznym okresie 2015 roku. Największy wolumen przypisu składki, Consultia wraz ze współpracującymi Partnerami wygenerowała dla Grupy PZU (PZU/Link4) - 12,1 mln zł, Grupy Ergo Hestia (EHM/MTU/YCD) - 4,6 mln zł, Grupy AXA (AXA/Liberty) - 2,2 mln zł oraz Grupy Generali (Generali/Proama) - 1,6 mln zł. Bardzo dynamicznie rozwijała się także współpraca z Wartą przekraczając po 3 miesiącach przypis składki w wysokości 1,5 mln zł.

Wpływ na w/w wyniki miały dwa czynniki. Z jednej strony wspomniane już podwyżki składek wprowadzone przez towarzystwa na przełomie roku, jak również zwiększenie własnej efektywności sprzedażowej w tym okresie. Plan na 2016 rok to przekroczenie bariery 100 mln zł i wypracowanie przypisu składki w wysokości 105 mln zł.


10 marca 2016
Consultia w Klubie Elitarni Warty

Miło nam poinformować, że Consultia Sp. z o.o. zakwalifikowała się do bardzo prestiżowego grona 100 najlepszych agencji - Klubu Elitarni sieci HDI TUiR Warta S.A. (pokaż) Podkreśleniem uzyskanego awansu było uczestnictwo w Gali zorganizowanej w dniach 02-03 marca br., gdzie dodatkowo z rąk Prezesa Zarządu TUiR Warta S.A. - Jarosława Parkota odebrane zostało wyróżnienie dla jednej z 10 najbardziej dynamicznie rozwijających się agencji (zdjęcie do zobaczenia tutaj).

Osiągnięcie w/w statusu nie byłoby możliwe bez udziału współpracujących z Consultią agentów. Spółka uzyskała dzięki temu dostęp do Programu ARKA obejmującego zajęcia z Bussines Coachem, jak również zdobyła możliwość zaoferowania swoim Partnerom: (1) dedykowanych dwumodułowych szkoleń "Droga do Sukcesu" pozwalających na rozwój kompetencji sprzedażowych i rozszerzenie wiedzy produktowej, (2) lokalnego wsparcia mediowego w zakresie budowy optymalnego komunikatu reklamowego oraz jego wspófinansowania, (3) materiałów szkoleniowych ukierunkowanych na maksymalizację działania oraz rozbudowę wiedzy i kompetencji współpracowników.

Imprezę uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Zarządu TUiR Warta S.A. w osobach w/w już Prezesa Jarosława Parkota oraz Wiceprezesów Krzysztofa Kudelskiego, Jarosława Piątkowskiego oraz Rafała Stankiewicza.18 luty 2016
Consultia - wyniki na koniec 2015 roku

Za nami już 2015 rok, który przez wielu będzie długo jeszcze wspominany jako okres brutalnej "wojny cenowej" i bezrefleksyjnej polityki sprzedażowej zakładów ubezpieczeń. Dla Consultia Sp. z o.o. to też dobry moment na analizę wyników osiągniętych w tym niełatwym okresie.

Łączny przypis składki jaki został odprowadzony w 2015 roku za pośrednictwem Consultii i współpracujących z nią Partnerów do zakładów ubezpieczeń wyniósł 87,8 mln zł, zapewniając dynamikę na poziomie 117,92% w stosunku do roku poprzedniego. Przychody Spółki osiągnęły poziom 16,74 mln zł i były większe o 20,36% od tych uzyskanych w 2014 roku. Kwota wypłaconych prowizji agencyjnych za cały 2015 rok przekroczyła 10,1 mln zł przy 476 podpisanych umowach i 1.758 zarejestrowanych OFWCA, co dało średnią w ujęciu rocznym na poziomie 50 tyś. zł (per OFWCA). Największy wolumen przypisu składki Consultia wygenerowała dla Grupy PZU (PZU/Link4) - 36,8 mln zł, Grupy Ergo Hestia (EHM/MTU/YCD) - 14,6 mln zł, Grupy Generali (Generali/Proama) - 13,4 mln zł oraz Grupy AXA (AXA, Liberty) - 8,5 mln zł. Bardzo aktywnie rozwijała się również w tym czasie współpraca z Warta, Gothaer, Allianz oraz Grupą VIG (Compensa/InterRisk), gdzie łączna suma przypisu dla tych towarzystw przekroczyła łącznie 10,7 mln zł.

W ocenie Zarządu osiągnięte wyniki są wielce satysfakcjonujące. Przyjęty na 2015 plan przypisu składki został zrealizowany i stanowi tym samym doskonałą bazę do "ataku" na poziom 100 mln zł przypisu w 2016 roku. Utrzymana została rentowność prowadzonej działalności przy jednoczesnym wzroście aktywności sprzedażowej poszczególnych Partnerów. Za osiągnięte wyniki wszystkim naszym współpracownikom, Partnerom i osobom zatrudnionym w Spółce serdecznie dziękujemy.Informacje prasowe

2019-09-06 Grecos z 70 mln zł gwarancji ubezpieczeniowej od EuropyEuropa odnowiła touroperatorowi Grecos gwarancję ubezpieczeniową na kolejny rok. Umowa obowiązuje od 17 września. Tym razem suma opiewa na 70 (...)
2019-09-06 Biuro RF: niskie sumy w szkolnych NNWMarcin Jaworski, ekspert ds. komunikacji i edukacji w Biurze Rzecznika Finansowego podkreśla, że sumy i zakres NNW oferowane przez szkołę często (...)
2019-09-06 Digital Care: 60 tys. smartfonów do naprawy w wakacjeDigital Care przedstawia bilans napraw zrealizowanych w okresie wakacyjnym. Firma przyjęła 60 tys. zgłoszeń, a większość z nich to uszkodzenia (...)
2019-09-05 Wyniki UFG po I półroczu 2019Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował swoje wyniki za I półrocze 2019 roku (zobacz: [[https://s.dzub.pl/c0523532 sprawozdanie UFG]]). W (...)
2019-09-05 Uniqa: nowa wersja ubezpieczenia mieszkania płatnego miesięcznieUniqa wprowadza nową wersję ubezpieczenia Bezpieczne Mieszkanie, dedykowanego mieszkańcom spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, płatnego co (...)